Психотерапія
Зізнаюсь чесно, психотерапія – мій улюблений метод роботи з клієнтами, адже його я випробувала на собі сама. Психотерапія працює на покращення якості життя клієнта в цілому, хоча люди приходять, як правило, із певним запитом. При цьому психотерапевтичний запит зазвичай виходить за рамки індивідуального психологічного консультування, адже являє собою щось більше, ніж просто конкретне завдання або ситуація. Прикладами психотерапевтичних запитів можуть бути бажання налагодити особисте життя, пережити певну кризу, знайти своє покликання і місце в житті, створити більш гармонійні відносини з оточуючими.
У психотерапії я працюю в мультимодальному підході – використовую комбінацію різних методів для найбільш ефективної роботи з клієнтами. Найбільш часто використовую в роботі гештальт-терапію, тілесно-орієнтовану терапію, когнітивно-процесуальну терапію, EMDR та системну сімейну терапію. Гештальт-терапія є одним з найпопулярніших напрямків сучасної психотерапії. Вона спрямована на проживання і переробку заблокованих емоцій, пошук актуальних життєвих потреб, а також прийняття клієнтом відповідальності за своє життя. За допомогою гештальт-підходу клієнт може прожити і завершити незавершені ситуації (гештальти), які блокують вітальну енергію. Як психотерапевт, я працюю провідником на шляху клієнта до змін. Тілесно-орієнтована терапія допомагає мені помічати тілесні реакції і прояви клієнта, які дуже часто ігноруються їм самим і одночасно дуже багато можуть сказати про життя людини і її звичні патерни поведінки. З клієнтами, яким більше допомагає робота з мисленням, ніж зі сферою почуттів і тілесності, я використовую когнітивно-процесуальну терапію. Із травмою я працюю за допомогою методу EMDR. Це одні з найбільш ефективних методів по роботі з травмою і ПТСР із науковою доказовістю. У роботі з сімейними питаннями та питаннями стосунків мені допомагає системна сімейна терапія, яка робить наголос на вплив сімейної системи на людину. Також я проводжу психодіагностику на початку терапії (збір інформації, тестування), тому зазвичай перші зустрічі при довгостроковій терапії є діагностичними.
Психотерапія може бути як короткостроковою, так і довгостроковою. Короткострокова терапія зазвичай обмежується 5-10 зустрічами. Довгострокова терапія розрахована на більш тривалий термін, який залежить від бажань і потреб клієнта. Стандартно зустрічі відбуваються один раз на тиждень, бажано у певний день і час, щоб створити відчуття безпеки. При гострих станах (наслідки смерті близької людини, психологічного, фізичного або сексуального насильства, високий суїцидальний ризик тощо) зустрічі можуть проходити два рази на тиждень. При підтримуючій терапії сесія може проходити раз на два тижні. В цілому, графік обговорюється індивідуально.
Стандартна вартість однієї зустрічі при індивідуальній терапії – 2700 грн (€60 або еквівалент у іншій валюті). Зустріч триває 50 хвилин. Сеанси можуть відбуватися як очно, так і онлайн (якщо клієнт живе в іншому місті/країні або знаходиться у від’їзді, але хотів би продовжувати терапію).
Психотерапію я можу проводити однією із чотирьох мов, в залежності від потреби клієнта: українською, російською, англійською або польською.